D25S91C4PA00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Amphenol CS (Commercial Products)
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
D25S91C4PA00LF
DigiKey Part Number
D25S91C4PA00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25S91C4PA00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT PRESS
Detailed Description
EDA/CAD Models
D25S91C4PA00LF Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C