Image for D25P91C4GX00LF is not available
D25P91C4GX00LF
DigiKey Part Number
D25P91C4GX00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25P91C4GX00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT PRESS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C