77317-103-34LF
DigiKey Part Number
609-77317-103-34LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
77317-103-34LF
Description
CONN HEADER R/A 34POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 34 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
77317-103-34LF Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.100" (2.54mm)
Packaging
Bulk
Insulation Height
0.190" (4.83mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Operating Temperature
-65°C ~ 130°C
Current Rating (Amps)
3A per Contact