77313-124-22LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Preci-Dip
In Stock: 0
Similar
Preci-Dip
In Stock: 0
3M
Datasheet
Samtec Inc.
Datasheet
Samtec Inc.
Connector Header Through Hole 22 position 0.100" (2.54mm)
77313-124-22LF
DigiKey Part Number
77313-124-22LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
77313-124-22LF
Description
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
Detailed Description
EDA/CAD Models
77313-124-22LF Models
Category
Contact Length - Mating
0.266" (6.75mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.114" (2.90mm)
Series
Overall Contact Length
0.480" (12.19mm)
Packaging
Bag
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 130°C
Current Rating (Amps)
3A per Contact