69307-012LF
DigiKey Part Number
609-2754-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
69307-012LF
Description
CONN RCPT HSG 12POS 2.00MM
Detailed Description
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
69307-012LF Models
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.079" (2.00mm)