10129383-910001ALF
DigiKey Part Number
609-10129383-910001ALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
609-10129383-910001ALFCT-ND - Cut Tape (CT)
609-10129383-910001ALFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10129383-910001ALF
Description
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 10 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
10129383-910001ALF Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Number of Positions
Features
Pick and Place
Number of Rows
2
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Row Spacing - Mating
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
110VDC