L77TSCH37SOL2RM5C309 is available for purchase but is not normally stocked.
NorComp Inc.
In Stock: 956
NorComp Inc.
In Stock: 473
Datasheet
In Stock: 240
In Stock: 0
In Stock: 407
TE Connectivity AMP Connectors
EDAC Inc.
Assmann WSW Components
In Stock: 944
Amphenol CS (FCI)
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77TSCH37SOL2RM5C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TSCH37SOL2RM5C309
DigiKey Part Number
L77TSCH37SOL2RM5C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TSCH37SOL2RM5C309
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77TSCH37SOL2RM5C309 Models
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
600V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C