L77SDB25S1ACH4RC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
WEC
In Stock: 196
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
NorComp Inc.
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 440
In Stock: 434
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 407
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDB25S1ACH4RC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDB25S1ACH4RC309
DigiKey Part Number
L77SDB25S1ACH4RC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDB25S1ACH4RC309
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDB25S1ACH4RC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Contact Material
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C