L77SDB25S1ACH4R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CONEC
In Stock: 0
Similar
Amphenol CONEC
In Stock: 0
Datasheet
Datasheet
Phoenix Contact
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDB25S1ACH4R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDB25S1ACH4R
DigiKey Part Number
L77SDB25S1ACH4R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDB25S1ACH4R
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDB25S1ACH4R Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Contact Material
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C