L77SDB25S1ACH3RC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 498
Datasheet
Similar
WEC
In Stock: 196
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 434
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDB25S1ACH3RC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDB25S1ACH3RC309
DigiKey Part Number
L77SDB25S1ACH3RC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDB25S1ACH3RC309
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDB25S1ACH3RC309 Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Mfr
Contact Finish
Gold
Series
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Tray
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
2
Color
Black
Mounting Type
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Contact Type
Signal
Contact Material
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C