L77DD50S1AON is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 418
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for L77DD50S1AON is not available
L77DD50S1AON
DigiKey Part Number
L77DD50S1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DD50S1AON
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
3
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C