Image for L717SDB25POL2R210 is not available
L717SDB25POL2R210
DigiKey Part Number
L717SDB25POL2R210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDB25POL2R210
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C