L717HDCG62POL2RM8C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDCG62POL2RM8C309
DigiKey Part Number
L717HDCG62POL2RM8C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDCG62POL2RM8C309
Description
CONN D-SUB HD PLUG 62P VERT SLDR
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717HDCG62POL2RM8C309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C