L717HDBH44POL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 36
Datasheet
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDBH44POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDBH44POL2
DigiKey Part Number
L717HDBH44POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDBH44POL2
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L717HDBH44POL2 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C