L717DB25PA4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 435
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for L717DB25PA4 is not available
L717DB25PA4
DigiKey Part Number
L717DB25PA4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DB25PA4
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C