L177HDAG26S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 135
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L177HDAG26S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177HDAG26S
DigiKey Part Number
L177HDAG26S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177HDAG26S
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P SLDR CUP
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177HDAG26S Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C