L117DCFRBA37S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L117DCFRBA37S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DCFRBA37S
DigiKey Part Number
L117DCFRBA37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DCFRBA37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DCFRBA37S Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C