L117DBFRAA25S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 105
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 73
Datasheet
3M
In Stock: 0
3M
In Stock: 0
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L117DBFRAA25S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DBFRAA25S
DigiKey Part Number
L117DBFRAA25S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DBFRAA25S
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DBFRAA25S Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C