D38999/26WF32PN
DigiKey Part Number
1178-D38999/26WF32PN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D38999/26WF32PN
Description
PLUG
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Category
Orientation
N (Normal)
Mfr
Primary Material
Metal
Packaging
Bag
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Color
Olive Drab
Number of Positions
32
Military
Features
Coupling Nut
Shell Size - Insert
19-32
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL
F
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C