C20A1P-489
C20A1P-489
C20A1P-489
DigiKey Part Number
288-1359-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C20A1P-489
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 240VAC
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 20A 240 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
American Electrical Inc.
Voltage Rating - AC
240 V