AB-FO024AM-02012-XA1
DigiKey Part Number
2007-AB-FO024AM-02012-XA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB-FO024AM-02012-XA1
Description
LED COB AB-FO AMBER LNR STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) AB-FO Amber Linear Light Strip, Flexible
Category
Current - Test
250mA
Manufacturer
American Bright Optoelectronics Corporation
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
100 lm/W
Packaging
Bag
Current - Max
250mA
Part Status
Active
Viewing Angle
150°
Type
Chip On Board (COB)
Features
IP65
Color
Amber
Height
2.20mm