AB-D2075-V24-Q
DigiKey Part Number
2007-AB-D2075-V24-Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB-D2075-V24-Q
Description
110VAC INPUT, 24VDC OUPUT, 75W
Detailed Description
3.125A 24V Constant Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Power (Watts)
75 W
Manufacturer
American Bright Optoelectronics Corporation
Dimming
Non-Dimmable
Operating Temperature
-20°C ~ 45°C
Efficiency
88%
Termination Style
Terminal Block
Size / Dimension
6.51" L x 2.22" W x 0.68" H (165.3mm x 56.4mm x 17.2mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Approval Agency
cULus, cURus
Voltage - Input (Max)
132VAC
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
3.125A