Image for AMI-M12Q-1-10-B is not available
AMI-M12Q-1-10-B
DigiKey Part Number
AMI-M12Q-1-10-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMI-M12Q-1-10-B
Description
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 250V 50/60Hz Two Stage Quick Connect
Category
Current
10 A
Manufacturer
Altran Magnetics, LLC
Frequency - Operating
50/60Hz
Series
Applications
Medical
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Filter Type
Single Phase
Termination Style
Quick Connect
Configuration
Two Stage
Inductance
1.245mH
Voltage - Rated AC
250V