WTDVA44PJTB-C45 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for WTDVA44PJTB-C45 is not available
WTDVA44PJTB-C45
DigiKey Part Number
4134-WTDVA44PJTB-C45-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTDVA44PJTB-C45
Description
WTDVA44PJTB-C45
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
44 Position Rectangular Plug Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Bulk
Cable Termination
Crimp
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Plug
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Male Pin
Features
Mounting Flange
Number of Positions
44
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)