M55302/58-A24H | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4134-M55302/58-A24H-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | M55302/58-A24H |
Description | M55302/58-A24H |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG |
Datasheet | Datasheet |
Category | Row Spacing 0.100" (2.54mm) |
Manufacturer AirBorn, a Molex company | Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Series | Fastening Type Push-Pull |
Packaging Bulk | Cable Termination Solder Cup |
Part Status Active | Wire Type Discrete |
Connector Type Plug | Wire Gauge 22 AWG |
Contact Type Female Socket | Features Mounting Flange |
Number of Positions 24 | Contact Finish Gold |
Pitch 0.100" (2.54mm) | Color Gray |