SQF-S25V1-128GDSDE
DigiKey Part Number
2084-SQF-S25V1-128GDSDE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQF-S25V1-128GDSDE
Description
SSD 128GB 2.5" TLC SATA III
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 128GB SATA III 2.5"
Category
Form Factor
2.5"
Manufacturer
Advantech Corporation
Speed - Read
550MB/s
Series
Speed - Write
520MB/s
Packaging
Bulk
Type
SATA III
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Memory Size
128GB
Size / Dimension
100.00mm x 69.85mm x 7.00mm