SQF-S25U8-128G-SAE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Advantech Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Image for SQF-S25U8-128G-SAE is not available
SQF-S25U8-128G-SAE
DigiKey Part Number
SQF-S25U8-128G-SAE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQF-S25U8-128G-SAE
Description
SSD 128GB 2.5" MLC SATA III
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) 128GB SATA III 2.5"
Category
Speed - Read
540MB/s
Manufacturer
Advantech Corporation
Speed - Write
520MB/s
Series
Type
SATA III
Packaging
Bulk
Current - Max
2A
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Memory Size
128GB
Size / Dimension
100.20mm x 69.85mm x 7.00mm
Memory Type
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Base Product Number
Form Factor
2.5"