50390-020H0H0-001
DigiKey Part Number
4294-50390-020H0H0-001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
50390-020H0H0-001
Description
20P, 2.0MM PITCH WTB HOUSING D/R
Customer Reference
Detailed Description
20 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.079" (2.00mm)
Category
Pitch
0.079" (2.00mm)
Mfr
Number of Rows
2
Series
Row Spacing
0.079" (2.00mm)