ATXK-H14-D-32.768KHZ-E50-T3
DigiKey Part Number
535-ATXK-H14-D-32.768KHZ-E50-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ATXK-H14-D-32.768KHZ-E50-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ATXK-H14-D-32.768KHZ-E50-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATXK-H14-D-32.768KHZ-E50-T3
Description
XTAL OSC TCXO 32.768KHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz TCXO CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2µA
Supplier Device Package
4-SMD (2.15x1.35)
Frequency
Size / Dimension
0.085" L x 0.053" W (2.15mm x 1.35mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)