ASV2-24.000MHZ-C-L1-T
DigiKey Part Number
535-ASV2-24.000MHZ-C-L1-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASV2-24.000MHZ-C-L1-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASV2-24.000MHZ-C-L1-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASV2-24.000MHZ-C-L1-T
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASV2-24.000MHZ-C-L1-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)