ASTMKJ-32.768KHZ-LQ-D26-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) NanoDrive™ Oscillator 1.5V ~ 3.63V 4-UFBGA, CSPBGA
Abracon: Who We Are Today
ASTMKJ-32.768KHZ-LQ-D26-T
DigiKey Part Number
535-12981-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASTMKJ-32.768KHZ-LQ-D26-T
Description
MEMS OSC XO 32.7680KHZ NANODRIVE
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASTMKJ-32.768KHZ-LQ-D26-T Models
Category
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
1.4µA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-UFBGA, CSPBGA
Type
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)