ASPI-104S-331M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-104S-331M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-104S-331M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-104S-331M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-104S-331M-T
Description
FIXED IND 330UH 520MA 1.09 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 520 mA 1.09Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-104S-331M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
700mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
1.09Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)