AK2AAIGDDF1-100.0000T
DigiKey Part Number
535-AK2AAIGDDF1-100.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AK2AAIGDDF1-100.0000TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AK2AAIGDDF1-100.0000TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK2AAIGDDF1-100.0000T
Description
XTAL OSC XO 100MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.375V ~ 3.63V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
35mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Voltage - Supply
2.375V ~ 3.63V