AK1F3PAS1-312.5000T3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
312.5 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
AK1F3PAS1-312.5000T3
DigiKey Part Number
535-AK1F3PAS1-312.5000T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AK1F3PAS1-312.5000T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-AK1F3PAS1-312.5000T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK1F3PAS1-312.5000T3
Description
XTAL OSC XO 312.5MHZ 3.3VLVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
65mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)