AFS14A26-915.00-T3
DigiKey Part Number
535-12062-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12062-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12062-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFS14A26-915.00-T3
Description
FILTER SAW 915MHZ 5-SMD
Customer Reference
Detailed Description
915MHz Frequency General Purpose RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2.5dB 26MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AFS14A26-915.00-T3 Models
Category
Insertion Loss
2.5dB
Manufacturer
Abracon LLC
Applications
General Purpose
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency - Center
915MHz
Size / Dimension
0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Bandwidth
26MHz