ABM8AAIG-30.000MHZ-J1Z-T3
DigiKey Part Number
535-ABM8AAIG-30.000MHZ-J1Z-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8AAIG-30.000MHZ-J1Z-T3
Description
CRYSTAL 30.000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
30 MHz ±30ppm Crystal 8pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Frequency
30 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
8pF