ABM8-25.000MHZ-10-D1G-T
DigiKey Part Number
535-13468-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13468-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13468-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-25.000MHZ-10-D1G-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM8-25.000MHZ-10-D1G-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)