ABM8-14.7456MHZ-10-1-U-T
DigiKey Part Number
535-9674-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9674-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9674-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-14.7456MHZ-10-1-U-T
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14.7456 MHz ±10ppm Crystal 10pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM8-14.7456MHZ-10-1-U-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
14.7456 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)