ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T
DigiKey Part Number
300-8214-2-ND - Tape & Reel (TR)
300-8214-1-ND - Cut Tape (CT)
300-8214-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)