ABM3B-12.000MHZ-22-D3W-T
DigiKey Part Number
535-ABM3B-12.000MHZ-22-D3W-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM3B-12.000MHZ-22-D3W-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM3B-12.000MHZ-22-D3W-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3B-12.000MHZ-22-D3W-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 22PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±25ppm Crystal 22pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM3B-12.000MHZ-22-D3W-T Models
Category
Load Capacitance
22pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)