ABM14N-76.8000MHZ-8-N1V | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABM14N-76.8000MHZ-8-N1V |
Description | CRYSTAL 76.8MHZ 8PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 76.8 MHz ±10ppm Crystal 8pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Packaging Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type MHz Crystal | Supplier Device Package 4-SMD (1x.80) |
Frequency 76.8 MHz | Size / Dimension 0.039" L x 0.031" W (1.00mm x 0.80mm) |
Frequency Stability ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Base Product Number |
Load Capacitance 8pF |