ABM14-76.8000MHZ-8-N1V-T5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABM14-76.8000MHZ-8-N1V-T5 |
Description | CRYSTAL 76.8000MHZ 8PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 76.8 MHz ±10ppm Crystal 8pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 8pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 76.8 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (1x.80) |
Frequency Stability ±12ppm | Size / Dimension 0.039" L x 0.031" W (1.00mm x 0.80mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm) |