ABM13N-80.0000MHZ-8-B1U-T5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
80 MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM13N-80.0000MHZ-8-B1U-T5
DigiKey Part Number
535-ABM13N-80.0000MHZ-8-B1U-T5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM13N-80.0000MHZ-8-B1U-T5
Description
CRYSTAL 80.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
80 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)