ABM13N-32.0000MHZ-8-D1X-T5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM13N-32.0000MHZ-8-D1X-T5
DigiKey Part Number
535-ABM13N-32.0000MHZ-8-D1X-T5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM13N-32.0000MHZ-8-D1X-T5
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.2x1)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)