ABM12W-25.0000MHZ-7-B1U-T3
DigiKey Part Number
535-13942-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13942-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13942-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM12W-25.0000MHZ-7-B1U-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 7pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM12W-25.0000MHZ-7-B1U-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)