ABM11N-25.0000MHZ-8-D2X-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 995
Datasheet
25 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM11N-25.0000MHZ-8-D2X-T3
DigiKey Part Number
535-ABM11N-25.0000MHZ-8-D2X-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11N-25.0000MHZ-8-D2X-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)