ABM11-30.000MHZ-B7G-T
DigiKey Part Number
535-ABM11-30.000MHZ-B7G-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM11-30.000MHZ-B7G-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM11-30.000MHZ-B7G-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11-30.000MHZ-B7G-T
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±15ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM11-30.000MHZ-B7G-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.023" (0.59mm)