ABM11-24.000MHZ-12-B1U-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 98
CTS-Frequency Controls
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
ECS Inc.
In Stock: 839
24 MHz ±10ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM11-24.000MHZ-12-B1U-T3
DigiKey Part Number
ABM11-24.000MHZ-12-B1U-T3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11-24.000MHZ-12-B1U-T3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM11-24.000MHZ-12-B1U-T3 Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.023" (0.59mm)