S-19244H12H-A8T1U is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A HSNT-8-A
S-5852ABCAC-A8T1U4
S-19244H12H-A8T1U
DigiKey Part Number
1662-S-19244H12H-A8T1UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19244H12H-A8T1U
Description
IC REG LINEAR 1.2V 1A HSNT-8-A
Detailed Description
Category
Current - Output
PSRR
60dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Input (Max)
10V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Package / Case
8-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage Dropout (Max)
1.3V @ 1A