S-19243B18A-U5T1U is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 500mA SOT-89-5
S-19243B18A-U5T1U
DigiKey Part Number
1662-S-19243B18A-U5T1UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19243B18A-U5T1U
Description
IC REG LINEAR 1.8V 500MA SOT89-5
Detailed Description
PSRR
55dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Input (Max)
10V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Package / Case
SOT-89-5/6
Voltage Dropout (Max)
1V @ 200mA